دستگاه برش سرامیک پرسلان

دستگاه برش سرامیک پرسلان

دستگاه برش سرامیک پرسلان برای ساخت و برش سرامیک های پرسلان مورد استفاده قرار می گیرد. می توان گفت این دستگاه برای ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی اهمیت ویژه ای دارد. لازم است بدانید که سرامیک پرسلان نوع متفاوتی از سرامیک بوده که ساختار متفاوتی نسبت مدل های دیگر دارد. این نوع سرامیک به صورت غیر پراکنده بوده و سختی بالایی دارد. به همین خاطر نیز دستگاه برش سرامیک و کاشی معمولی، نمی تواند آن را برش دهد. تولید کنندگان برای شکل دهی و برش پرسلان این مدل دستگاه را طراحی و تولید کرده اند.

 

این سرامیک به دلیل سختی بالا نیاز به تجهیزات ویژه ای دارد. توجه داشته که برای خرید دستگاه برش سرامیک توجه داشته باشید که محصول برای این مدل سرامیک قابل استفاده باشد. در غیر این صورت نمی توانید استفاده ای از آن داشته باشید. معمولا برای شکل دهی یا حکاکی روی پرسلان، موتور و تیغه قدرتمندی روی دستگاه تعبیه می شود. ماشین های برش سرامیک پرسلان مدل های مختلفی دارند که هر یک از آن دارای قابلیت ویژه ای هستند. در ادامه به بررسی بیشتر ویژگی های این دستگاه می پردازیم.

سرامیک پرسلان چیست و چه کاربردی دارد؟

پیش از توضیح در مورد دستگاه برش سرامیک پرسلان، بهتر است توضیح کلی در مورد این مدل سرامیک داشته باشیم. نحوه تولید سرامیک پرسلان منحصر به فرد است. همچنین برای تولید آن از متریالی همانند سیلیکا، کائولن، فلدسپات و پیگمنت استفاده می شود. این نوع سرامیک به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، کاربردهای متعددی داشته که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم.

برای ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، عمده کاربرد سرامیک پرسلان، در دکوراسیون داخلی و ساختمان سازی است. به همین خاطر نیز اکثر فعالان در این حوزه به دنبال خرید دستگاه برش این مدل سرامیک هستند. از این متریال برای سقف، دیوار و یا برخی از المان های تزئینی دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

صنایع الکترونیکی

یکی دیگر از کاربردهای این نوع سرامیک، استفاده در صنایع الکتریکی است. چرا که این محصول از ویژگی هایی همانند مقاومت در برابر حرارت و خواص الکتریکی بالا برخوردار است. در حال حاضر این سرامیک برای ساخت دستگاه های الکترونیکی متعددی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه برش سرامیک سه محور

ویژگی دستگاه برش سرامیک پرسلان

حال که تا حدودی با این نوع سرامیک آشنا شدید، اهمیت خرید دستگاه برش سرامیک پرسلان را می دانید. این دستگاه در مدل های مختلف طراحی و تولید می شود. اما به طور کلی دارای ویژگی های ثابتی است. مهم ترین خصوصیات این دستگاه برش عبارتند از:

دقت بسیار بالا

یکی از مهم ترین موارد برای برش سرامیک، دقت بالاست. چرا که اشتباه در یک سانتی متر برش نیز باعث شده تا سرامیک دیگر کارایی نداشته باشد. دستگاه های برش پرسلان به صورت بسیار دقیقی برش و شکل دهی سرامیک را انجام می دهند. این تجهیزات دارای چندین محور بوده که تعدادی تیغه روی آن قرار می گیرد. نصب تیغه های بزرگ کوچک روی محور های این دستگاه به افزایش دقت کار کمک بسزایی می کند.

قابلیت تنظیم برش

دستگاه برش سرامیک پرسلان از قابلیت تنظیم اندازه برش برخوردارند. در واقع شما می توانید میزان عمق برش را در این دستگاه تنظیم کرده و با خیال راحت عملیات برش را انجام دهید. این ویژگی باعث شده تا شما در زمان کار برای میزان برش محدودیتی نداشته باشید.

بخش کنترل

برای خرید دستگاه برش سرامیک بهتر است محصولی را انتخاب کنید که دارای بخش کنترل قوی باشد. این قسمت به شما این امکان را می دهد تا بتوانید پارامترهای مختلفی اعم از سرعت برش، قدرت و… را به راحتی تنظیم کنید.

ایمنی بالا

بدون شک برای تولید سرامیک، امنیت یکی از مهم ترین فاکتورها به حساب می آید. به دلیل این که سرامیک های پرسلان سخت هستند، دستگاه های برش مخصوص این سرامیک سطح ایمنی بسیار بالایی دارند.  از جمله ویژگی های ایمنی این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سیستم ایمنی حفاظت از دست
  • قفل ایمنی
  • سیستم اطفا حریق

برای خرید دستگاه برش سرامیک بهتر است همیشه مدلی را انتخاب کنید که از تمامی استانداردهای ایمنی برخوردار باشد.

دستگاه برش سرامیک با ورودی عرض یک متر

خرید دستگاه برش سرامیک پرسلان

دستگاه های برش سرامیک پرسلان در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شوند. برای خرید این دستگاه لازم است تا در ابتدا انتظارات خود را از دستگاه تعیین کنید. مراجعه به فروشگاه معتبر نیز برای خرید بهترین دستگاه برش کاشی و سرامیک بی تاثیر نیست. بهتر است برای انتخاب این تجهیزات برند و مجموعه های مطمئنی را انتخاب کنید. اگر به مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص دارید، می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

قیمت دستگاه برش سرامیک پرسلان

قیمت این دستگاه ثابت نبوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای تعیین قیمت دستگاه های برش سرامیک معمولا به پارامترهایی همانند مدل محصول، تعداد محور، اندازه ورودی، قدرت دستگاه، تعداد تیغه ها و…. توجه می کنند. به همین خاطر نیز نمی توان قیمت مشخصی را برای این تجهیزات صنعتی بیان کرد.

1 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button