با چه ابزاری سرامیک را برش بزنیم؟

با چه ابزاری سرامیک را برش بزنیم؟

سالیان زیادیست که به منظور افزایش زیبایی دکوراسیون داخلی و نمای بیرون ساختمان ها، از مصالحی همچون سرامیک و کاشی استفاده می شود. چرا که این محصولات دارای تنوع زیادی بوده و می توانند در اندازه های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده گسترده از سرامیک ها در بخش های مختلف سبب شده تا ابزار تولید این محصولات نیز روز به روز پیشرفته شوند. در مدت زمان روی کار آمدن سرامیک ها از ابزاری مختلفی استفاده شده است. اما در حال حاضر این تجهیزات به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود هستند. یکی از سوالات پر تکرار افرادی که با این مصالح سر و کار دارند، این است که با چه ابزاری سرامیک را برش بزنیم؟ برای پاسخ به این سوال پیشنهاد می شود که تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چرا برش سرامیک اهمیت دارد؟

در ابتدای مطلب نیز به این موضوع اشاره کردیم که سرامیک ها به عنوان پر کاربردترین مصالح ساختمانی، در اندازه و طرح های متنوعی به بازار عرضه می شوند. در واقع نمی توان برای تمامی ساختمان ها از یک سرامیک ها با اندازه یکسان استفاده کرد. چرت که طرح و ساختار ساختمان ها  با یکدیگر متفاوت است. از طرفی اندازه سرامیکی که در نمای بیرونی استفاده می شود، با مدلی که در نمای خارجی به کار می رود، متفاوت است. برش سرامیک ها در اندازه های دقیق و اشکال گوناگون از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که این کار با دقت کافی انجام نشود، باعث شده تا سرامیک ها برای ساخت و ساز قابل استفاده نباشند. خوشبختانه برای برش سرامیک ابزار و دستگاه های مختلفی وجود داشته که هریک دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند.  این که کدام از آن ها برای برش بهتر هستند، تا حد بسیار زیادی به نیاز کاربران بستگی دارد.

مطالب مفید :  راه اندازی کارگاه قرنیز سرامیکی

انواع ابزار برای برش سرامیک

ابزارهای برش سرامیک از مدل های دستی و ابتدایی تا مدل های پیشرفته و اتوماتیک موجود هستند. این که شما به چه میزان برش سرامیک نیاز خواهید داشت، تعیین می کند که کدام یک از ابزار می تواند، مناسب تر باشد. البته که جنس سرامیک نیز در انتخاب بهترین ابزار برش تاثیر گذار خواهد بود. چرا که برای تولید این محصولات از متریال گوناگونی استفاده می شود.  از این رو قصد داریم تا در ادامه به معرفی انواع ابزارهای برش سرامیک، اشاره کنیم.

ابزار برش سرامیک دستی

می توان گفت که این نوع ابزار از ساده ترین مدل ها بوده که کار با آن ها به انرژی و زمان زیادی نیاز دارد. این ابزار دارای یک بازویی مخصوص بوده که با تکان دادن آن، تیغه روی سرامیک قرار داده و با وارد کردن فشار، فرآیند برش انجام می شود. این ابزار در اندازه های مختلفی موجود بوده که می توان با توجه به نوع سرامیک و اندازه مورد نظر هر یک از آن ها خریداری کرد.

ابزار سرامیک بر معمولی

کار با این مدل نسبت به مدل قبلی راحت بوده و به افزایش سرعت کار نیز کمک می کند. این ابزار برای برش سرامیک از تیغ تنگستن استفاده کرده و دارای بازویی محرک است که می تواند با فشار کم تری سرامیک را با دقت بالا و بدون هیچ لب پری، برش دهد.

دستگاه برش سنگ برای برش سرامیک

از انواع ابزار برش سرامیک پیشرفته می توان به دستگاه های برش سنگ اشاره کرده که توسط برق کار می کنند. این دستگاه دارای یک صفحه مخصوص برای برش بوده و سرعت بالایی دارد.

مطالب مفید :  انواع سرامیک و نحوه برش آنها

دستگاه برش سرامیک تک محور ، دو محور و سه محور

در حال حاضر بهترین ابزار برش سرامیک، دستگاه های برش سرامیک تک محور، برش سرامیک دو محور و دستگاه برش سه محور بوده که به صورت اتوماتیک کار می کنند. این تجهیزات دارای قابلیت های پیشرفته ای بوده و به افزایش بازدهی نیز کمک بسزایی می کنند. در واقع برش سرامیک با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به دخالت اپراتور نخواهد داشت. امروزه کارگاه ها و کارخانه های تولید سرامیک، اهمیت زیادی به این دستگاه ها داده و به دنبال بهترین مدل آن است.

جمع بندی

با توجه به توضیحاتی که در این بخش دادیم، می توان تشخیص داد که چه ابزاری برای برش سرامیک بهتر است. در صورتی که نیاز محدودی به این ابزار دارید، می توانید مدل های دستی را خریداری کنید. اما اگر در صنعت ساختمان سازی یا تولید سرامیک به فعالیت می پردازید، لازم است تا جهت خرید دستگاه برش سرامیک صنعتی اقدام کنید.

Post a comment

Your email address will not be published.

مشاوره رایگان